Pompy membranowe to urządzenia znajdujące zastosowanie w transporcie różnego rodzaju mediów, zarówno tych odznaczających się wysoką lepkością, jak i mediów ściernych zawierających cząsteczki stałe. GAA-Lobex jest dostawcą wysokiej jakości pomp od takich producentów jak: Crane (DEPA) czy Flux. Są to nowoczesne urządzenia dedykowane do szerokiego spektrum zastosowań. Oferujemy pompy membranowe o wysokiej odporności chemicznej, pompy wysokociśnieniowe, a także sterylne pompy do transportu mediów realizowanego w warunkach higienicznych (pompy aseptyczne z certyfikatem EHEDG Aseptic Line).

Jeśli szukasz pompy membranowej i nie wiesz, co będzie optymalne dla danej aplikacji, zapraszamy do kontaktu! W naszej ofercie znajdują się pompy różnego typu, co pozwala na pełne dopasowanie parametrów i konstrukcji urządzenia do konkretnego zastosowania.

Rodzaje pomp membranowych

Dostępne w ofercie GAA pompy membranowe stanowią szeroki i zróżnicowany asortyment. W jego skład wchodzą pompy membranowe o modułowej konstrukcji wykonane z różnych materiałów – ich rodzaj jest dostosowany do pompowanej cieczy i do środowiska aplikacji urządzenia. Są to pompy ze stali nierdzewnej, aluminium, żeliwa oraz tworzyw syntetycznych.

Poszczególne typy i modele pomp membranowych mają określone parametry, takie jak wydajność, ciśnienie tłoczenia, wysokość ssania czy dopuszczalna wielkość cząstek stałych. Zazwyczaj pompy membranowe wyposażone są w nieiskrzący napęd pneumatyczny. Są one odporne na suchobieg. Dostępne są również pompy w wykonaniu przeciwwybuchowym do strefy ATEX.

Pompy membranowe – zastosowanie

Pompy membranowe to wytrzymałe, ekonomiczne i wydajne urządzenia, które są stosowane w przemyśle chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym, wydobywczym, gospodarce komunalnej (ścieki) oraz inżynierii procesowej. Mogą być używane do transportu cieczy agresywnych chemicznie, kwasów, zasad oraz rozpuszczalników. Oferta GAA obejmuje pompy różnego typu i konstrukcji, co umożliwia pełne dopasowanie urządzenia do wybranej aplikacji. Zapraszamy!

Showing all 20 results