Varisco S.r.l. zawsze miała jasną misję: projektowanie, produkcja i dystrybucja profesjonalnych pomp dla przemysłu ogólnego i odwadniania.

W szczególności firma Varisco produkuje pompy do zastosowań przemysłowych, do odwadniania placów budowy, do awaryjnych sytuacji wodnych w przypadku powodzi oraz do gaszenia pożarów w budynkach przemysłowych i cywilnych.

Firma Varisco, założona w 1932 roku, jest obecnie częścią globalnej grupy Atlas Copco i jest znana na całym świecie jako wysokiej jakości znak towarowy związany z projektowaniem i budową pomp przemysłowych.

Pompy Varisco – Rozwiązania Przemysłowe dla Wymagających

Pompy Varisco są uznawane za jedne z najbardziej zaawansowanych i niezawodnych na rynku przemysłowym. Cechują się wysoką wydajnością, trwałością i zdolnością do pracy w trudnych warunkach. Niezależnie od tego, czy chodzi o przesyłanie cieczy czystych, czy zawierających stałe cząstki, Pompy Varisco udowodniły swoją wartość w wielu branżach, od budownictwa poprzez obróbkę chemiczną, po gospodarkę wodną i ściekową.

Dlaczego wybrać Pompy Varisco?

Pompy Varisco są zaprojektowane, by sprostać najbardziej wymagającym aplikacjom przemysłowym. Ich solidna konstrukcja jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i korozję, co przekłada się na długą żywotność i ograniczenie czasu przestoju. Wykorzystanie innowacyjnych technologii, jakie oferuje firma Varisco, przekłada się na wydajność, która jest na wyciągnięcie ręki dla przedsiębiorstw pragnących zwiększyć swoją produkcję. Zastosowanie zaawansowanych materiałów i komponentów gwarantuje minimalizację kosztów eksploatacyjnych oraz ochronę środowiska poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń.

Pompy Varisco – różnorodność dla każdego segmentu

Samozasysające pompy wirowe typu J są idealne do przepompowywania zanieczyszczonych cieczy, charakteryzując się wydajnością do 1200 m3/h, wysokością podnoszenia do 106 m i zdolnością przenoszenia zanieczyszczeń do 76 mm.

Varisco oferuje różnorodne pompy, takie jak pompy zębate typu V, doskonale sprawdzające się w pompowaniu cieczy o dużych lepkościach również z obecnością cząstek ściernych, osiągające wydajność do 350 m3/h i ciśnienie tłoczenia do 20 bar.

Pompy zębate SAXMAG, ze sprzęgłem magnetycznym są hermetyczne, pompując ciecze o dużych lepkościach, oferując wydajność do 145 m3/h i ciśnienie tłoczenia do 12 bar.

Dodatkowo, samozasysające pompy membranowe LB z napędem elektrycznym lub spalinowym są przeznaczone do obsługi ścieków, szlamów i cieczy abrazyjnych, cechując się samozasysaniem do 6 m, wydajnością do 27 m3/h i ciśnieniem tłoczenia do 1,5 bar, przy temperaturze cieczy od -20°C do 200°C. Pompy Varisco dostępne na naszej stronie internetowej GAA Lobex, wykonane są z aluminium, żeliwa, stali nierdzewnej, z różnymi membranami, stanowią uniwersalne rozwiązanie do obsługi róznorodnych substancji w warunkach przemysłowych.

Technologia i innowacje w pompach Varisco

Technologiczny rozwój pomp Varisco idzie w parze z najnowszymi trendami w branży. Zintegrowane systemy monitoringu i diagnostyki pozwalają na ciągłe kontrolowanie stanu pracy pompy, co jest kluczowe dla utrzymania ciągłości procesów produkcyjnych i zapobiegania awariom. Innowacyjne konstrukcje wirników i uszczelnień zmniejszają ryzyko przecieków i zużycia, co przekłada się na zwiększenie wydajności i redukcję kosztów eksploatacji. Ponadto, firma Varisco stale skupia się na doskonaleniu swoich produktów, aby zapewnić maksymalną efektywność energetyczną, co stanowi odpowiedź na rosnącą świadomość ekologiczną i konieczność ochrony środowiska.

Showing all 4 results

 • Pompy zębate typ V

  Pompy zębate typ V

  Więcej

  Pompy wyporowe o zazębieniu wewnętrznym, stosowane w przemyśle do pompowania cieczy głównie o dużych lepkości, nawet z cząstkami ściernymi.   Dane techniczne: Wydajność do 350  m3/h Ciśnienie tłoczenia do 20 bar Temperatura cieczy do 200 °C (HT do 300°C) Lepkość 20 do 100 000 cSt Matriały żeliwo sferoidalne, stal nierdzewna, staliwo A216 WCB   Informacja…

 • Samozasysające pompy wirowe typ J

  Samozasysające pompy wirowe typ J

  Więcej

  Idealne do pompowania cieczy z zanieczyszczeniami. Są przeznaczone do aplikacji, w których główną cechą jest trudność w zasysaniu. Stosuje się je w sektorach przemysłowych, budowlanych i aplikacjach awaryjnych.   Dane techniczne: Wydajność do 1200  m3/h Wysokość podnoszenia do 106 m Zanieczyszczenia do 76 mm Lepkość do 50 cSt Matriały żeliwo, stal nierdzewna, brąz, aluminium Napęd…

 • Pompy zębate typ SAXMAG

  Więcej

  Hermetyczne pompy wyporowe o zazębieniu wewnętrznym ze sprzęgłem magnetycznym, stosowane w przemyśle do pompowania cieczy o dużych lepkości.   Dane techniczne: Wydajność do 145  m3/h Ciśnienie tłoczenia do 12 bar Temperatura cieczy do 250 °C Lepkość 20 do 20 000 cSt   Informacja techniczna

 • LB – samozasysające pompy membranowe z napędem elektrycznym lub spalinowym, do ścieków, szlamów, cieczy abrazyjnych

  Więcej

  Samozasysające pompy membranowe z napędem elektrycznym lub spalinowym, do ścieków, szlamów, cieczy abrazyjnych.   Dane techniczne: Samozasysanie: do 6 m Wydajność: do 27 m3/h Ciśnienie toczenia: do 1,5 bar Temperatura cieczy: -20°C ÷ 200°C Lepkość: do 1000 cSt Materiały konstrukcyjne: aluminium, żeliwo, stal nierdzewna Membrany: neopren, santopren, EPDM, Viton