O nas

Firma GAA - Lobex powstała w kwietniu 1991 roku i zajmowała się początkowo dystrybucją importowanych specjalistycznych urządzeń dla hut szkła kryształowego.

Wykorzystując swoje doświadczenie sukcesywnie kierowaliśmy naszą ofertę do innych branż przemysłu, koncentrując się na następujących segmentach: pompy - w tym przede wszystkim dla mediów agresywnych oraz dla oczyszczalni ścieków; filtry, zestawy filtrujące, prasy filtracyjne - w tym urządzenia filtrujące do mediów agresywnych; armatura, aparatura kontrolno-pomiarowa oraz automatyka przemysłowa.  Z czasem ukształtował się obecny, węższy profil działalności firmy i dzięki tej specjalizacji możemy jeszcze lepiej spełniać wymagania naszych klientów.

Kompleksowo dostarczamy osprzęt i wyposażenie dodatkowe do pomp i mieszadeł: przetwornice częstotliwości (falowniki), softstartery, szafy sterownicze, aparaturę kontrolno-pomiarową, węże, złączki do węży, armaturę i inne.Nasze doświadczenie oraz posiadane kontakty na rynkach zagranicznych umożliwiają dostawę niemal wszystkich części zamiennych szybko i w konkurencyjnych cenach, a często szybciej i taniej, niż oficjalni dystrybutorzy.

Nasze priorytety to umocnienie na rynku polskim pozycji pomp wirowych, wrzecionowych i monośrubowych firmy ALLWEILER, membranowych DEPA, produktów firmy FLUX oraz wypromowanie pomp wirowych RICHTER wśród chemoodpornych pomp wirowych.

Oferujemy odbiorcom wszystkich gałęzi przemysłu doradztwo, dobór, dostawy, montaż, rozruch, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny następujących urządzeń:

POMPY DO WSZYSTKICH MEDIÓW
woda, ścieki, osady, oleje i smary, chemikalia, produkty spożywcze, inne;
typy pomp: odśrodkowe, śrubowe, śmigłowe, zębate, perystaltyczne, membranowe, rozdrabniające, zata-pialne, próżniowe, głębinowe, tłokowe, hermetyczne samozasysające, pionowe, do beczek, odwadniające, motopompy, dozujące, specjalne

MIESZADŁA
do ścieków, chemikaliów, neutralizacji, homogenizacji, zestawiania
typy mieszadeł: wolnoobrotowe, szybkoobrotowe, śmigłowe, rozdrabniające, ramowe, klatkowe, zębate, kotwicowe, łopatkowe, pionowe, zatapialne, specjalne

GAA - Lobex jest wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim grupy CIRCOR, w której skład wchodzą takie firmy jak: Allweiler, IMO, Houttuin, Warren, Zenith w całym zakresie produkowanych przez nie pomp (monośrubowe, wrzecionowe, dwuśrubowe i trójśrubowe, wirowe i maceratory).

Ponadto mamy oficjalne przedstawicielstwo handlowe następujących producentów:
DEPA (CRANE ChemPharma Flow Solutions™ )
FLUX (FLUX-GERÄTE GmbH)
F3F (F3F Ibérica S.L)
LIVERANI (Liverani s.r.l.)
RICHTER (Richter Chemie-Technik GmbH)
DUCHTING PUMPEN (DÜCHTING PUMPEN Maschinenfabrik GmbH & Co. KG)
VARISCO (Varisco S.r.l.)
CUCCHI (Pompe Cucchi Srl)
SCHERZINGER (Scherzinger GmbH & Co. KG)
SCHMALENBERGER (Schmalenberger GmbH & Co. KG)
SONDERMANN (Sondermann GmbH & Co. KG)
TURBO-Mixer (TURBO-Mixer GmbH).
Z firmą Alfa Laval (Alfa Laval Polska Sp. z o. o.) współpracujemy w zakresie wymienników ciepła.

Od początku swojej działalności bierzemy udział w specjalistycznych imprezach targowych i wystawowych:
- Wod-Kan w Bydgoszczy,
- POLEKO w Poznaniu,
- Intereco, Chemtarg i Expochem w Katowicach,
- Plastpol, TIWS w Kielcach
- Nafta-Gaz w Warszawie.

Targi są dla klientów okazją do spotkania i rozmowy nie tylko z naszymi specjalistami, ale również z przedstawicielami producentów, których w tym właśnie celu regularnie zapraszamy do współudziału w naszych imprezach targowych.

Dla naszych klientów organizujemy w różnych miejscowościach w Polsce specjalistyczne szkolenia w zakresie techniki pompowej ze szczególnym uwzględnieniem nowych rozwiązań konstrukcyjnych oraz zasad energooszczędnej eksploatacji. Regularnie sami również się szkolimy - w kraju i u naszych zagranicznych dostawców.

Niniejszy serwis WWW to przegląd naszej podstawowej oferty handlowej. Oprócz opisanych w nim urządzeń dostarczamy również na indywidualne zamówienia urządzenia nietypowe oraz szeroką gamę części zamiennych do pomp i mieszadeł wielu producentów.

GAA - Lobex zaprasza do współpracy. Odpowiemy na każde zapytanie ofertowe, pomożemy dobrać urządzenia, również nietypowe, zgodnie z oczekiwaniami odbiorcy. Jesteśmy przekonani, że współpraca będzie korzystna.

Aktualnie siedziba naszej firmy mieści się w Jarosławiu, ul. Traugutta 39. Główny magazyn znajduje się się w Iłowej Żagańskiej koło Zgorzelca. Lokalizacja magazynu przy granicy polsko-niemieckiej zapewnia codzienne dostawy ładunków z Niemiec własnym transportem i umożliwia szybką wysyłkę towaru do klientów.

Jesteśmy blisko klienta. Działamy na terenie całej Polski poprzez sieć biur regionalnych, których aktualny zasięg terytorialny oraz potrzebne informacje do kontaktu znajdują się na naszych stronach internetowych.